Czy można tak łączyć Letrox i inne leki?

Czy letrox, rytmonorm i concor cor można przyjmować na czczo jednoczesnie? Czy lepiej zachować półgodzinny odstęp od letroxu?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, lek Letrox należy przyjmować wg ulotki na czczo, a pozostałe, czyli Rytmnorm i Concor cor (substancja czynna bisoprolol) niezależnie od posiłku, to znaczy, że można je zażyć później. Istnieje jednak kwestia interakcji między wymienionymi przez Panią lekami, Concor Cor nie zaleca się łączyć z Letroxem i Rytmnormem, ponieważ może dojść do nadmiernego obniżenia ciśnienia tętniczego, a także osłabienia działania bisoprololu. W związku z tym, jeśli leki nie zostały przepisane przez jednego lekarza, należy skonsultować ich przyjmowanie, gdyby okazało się ono odpowiednie, warto zrobić półgodzinną przerwę między lekami.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/lewotyroksyna

https://portal.abczdrowie.pl/concor-cor-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.