Czy można łączyć te wszystkie preparaty?

Witam. Lecze się na tachykardie lekiem concor 5 mg raz dziennie i na nerwice duloxetine mylan 30mg raz dziennie. Czy mogę zażywać kwas alfa liponowy biorąc te leki. Mam insulinooporość i lekarz zasugerował thionerv 600 mg.
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Antybiotyk

W dzisiejszych czasach antybiotyki co raz częściej stają się lekami doraźnymi, tracąc przez to swe pierwotne zastosowanie. My zaś uodporniamy się na nie, a dzieci tracą swą odporność. Kiedy więc stosować antybiotykoterapię? Na to pytanie odpowiada prof. Adama Jankowskiego.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, łączenie ze sobą podanych przez Panią leków, to jest: Concor 5 (substancja czynna fumaran bisoprololu), Thionerv (kwas tioktynowy), Duloxetine Mylan (duloksetyna) jest zazwyczaj w pełni możliwe, nie występują pomiędzy nimi szkodliwe interakcje i można je ze sobą zażywać. Proszę jednak pamiętać, że ustalenie interakcji dla danej osoby jest trudne i należy przyjmować leki ostrożnie, warto to również skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/concor-cor-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-z-innymi-produktami-zywnosciowymi

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-jak-bezpiecznie-przyjmowac-leki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty