Czy można tak łączyć Metypred?

Witam. Moja mama wiek 62 lata od 29 lat choruje na stwardnienie rozsiane a od dwóch lat stwierdzona padaczka. Obecnie jest na leku na padaczkę vetira 750-2 razy dziennie , ostatni rzut SM był w 2019 r. I obecnie teraz 2022 grudzień zaczyn mieć objawy jakby kolejnego rzutu SM , dawniej lekarz rodzinny znający sytuację aby uniknąć szpitala podawał lek metypred, ale obecnie czy można podać ten lek metypred z lekami na padaczkę vetira czy jest jakieś przeciwwskazanie? Dawkowanie i ilość dni stopniowo zmniejszane dawki wszystko wiemy ponieważ mama miała to już przepisywane dawniej wiele razy ale nie mamy możliwości na już skonsultowania tego z neurologiem czy można teraz łączyć ten metypred z vetirą.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

połączenie dwóch leków: Vetira (Lewetyracetam) oraz Metypred (Metylprednizolon) jest zazwyczaj jak najbardziej możliwe, ponieważ pomiędzy ich substancjami aktywnymi nie dochodzi do powstania szkodliwych interakcji, które uniemożliwiłyby ich jednoczesne stosowanie. Poza proszę pamiętać, że warto jednak skonsultować z lekarzem prowadzącym każde przyjmowane przez Pani mamę leki, aby wykluczył on ewentualne skutki uboczne wynikające z ich zażywania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/metypred-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/z-czym-nie-wolno-laczyc-lekow

https://portal.abczdrowie.pl/tych-lekow-nie-wolno-laczyc-potwierdzono-przypadki-smiertelne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.