Czy można tak łączyć Telfexo?

Czy bezpieczne jest jednoczesne stosowanie dobowo Telfexo 180mg i hydroksyzyny 25 mg?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nie ma informacji, aby te dwa leki wchodziły ze sobą w interakcję. Zanim jednak Pani je przyjmie, warto skonsultować się z lekarzem (lub lekarzami), który przepisał lek. Jeśli specjalista potwierdzi, że można te leki stosować jednocześnie, warto też obserwować reakcję organizmu. W przypadku, gdy zauważy Pani coś niepokojącego, bardzo proszę ponownie kontaktować się z lekarzem.

Wskazaniem do przyjmowania leku Telfexo jest wystąpienie przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Hykroksyzyna to preparat służący do objawowego leczenia świądu, leczenia lęku u osób dorosłych, lek jest również wykorzystywany jako premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi.

Zachęcamy do przeczytania artykułów, w których znajdzie Pani więcej informacji o wspomnianych lekach:

https://portal.abczdrowie.pl/hydroksyzyna-skutki-uboczne

https://leki.abczdrowie.pl/p/telfexo-180-zaklady-farmaceutyczne-polpharma-s-a

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.