Kiedy powinnam przyjąć tabletkę?

Witam, Przyjmuje antykoncepcję doustna Elin. Dziś jest dzień po siedmiodniowej przerwie, kiedy powinnam przyjąć tabletkę, jednak okres wciaz trwa

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

tabletki Elin należy przyjmować codziennie, o stałej godzinie przez okres 21 dni. Następnie należy rozpocząć siedmiodniową przerwę w ich przyjmowaniu. Po jej upływie, niezależnie od tego czy okres trwa, czy jednak się zakończył powinna Pani przyjąć tabletkę z kolejnego opakowania. W tym okresie nie trzeba stosować dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Więcej na temat tabletek Elin może Pani przeczytać na naszej stronie: https://leki.abczdrowie.pl/p/elin-zaklady-farmaceutyczne-polpharma-s-a

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na temat tabletek antykoncepcyjnych, w tym m.in. o ich dawkowaniu: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.