Czy taka dawka Polfenonu jest prawidłowa?

Witam, czy przy wadze 58 kg dzienna dawka leku Polfenon (150mg x 3 tj. 450 mg) nie jest za wysoka?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Producent w ulotce leku informuje, że osoby mające wagę około 70 kg powinny przyjmować dawkę w zakresie 450-600 mg na dobę. U pacjentów o wadze do 70 kg lekarz indywidualnie dobiera odpowiednio zmniejszoną dawkę. Ważne, jak długo Pani przyjmuje lek, ponieważ z czasem dawki mogą się zwiększać.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do dawkowania leku, zachęcamy serdecznie do kontaktu z lekarzem, który je przepisał. Tylko specjalista może wprowadzić modyfikacje do planowanego leczenia farmakologicznego.

Przypomnijmy, że lek Polfenon, gdzie substancją czynną jest propafenon, stosowany jest w przypadku objawowych tachyarytmii nadkomorowych - częstoskurcz nadkomorowy u pacjentów z zespołem Wolffa, Parkinsona i White'a (WPW), częstoskurcz węzłowy bądź napadowe migotanie przedsionków. Przepisywany jest również w zagrażającej życiu, ciężkiej, objawowej tachyarytmii komorowej.

Proszę zerknąć na informacje o leku na naszym serwisie:

https://leki.abczdrowie.pl/p/polfenon-zaklady-farmaceutyczne-polpharma-s-a

To znajdzie Pani podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-polfenon

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.