Czy taka dawka leku Elicea jest prawidłowa?

Witam, Byłam na wizycie u psychiatry, który stwierdził u mnie nerwicę z zaburzeniami lękowymi. Przepisał mi lek Elicea, przez pierwsze 7 dni 10 mg, a następnie 20 mg. Zastanawiam się czy to nie jest za duża dawka na początek.

Witam! Ciężko się odnieść do Pani wątpliwości, gdyż brakuje wielu istotnych dla dawkowania informacji, np. waga osoby leczonej. Jeżeli chodzi o Eliceę to proponowane dawkowanie nie zwala z nóg. Ponadto każdy człowiek ma swoją indywidualną wrażliwość na leki. Jeżeli zauważy Pani po drugim tygodniu leczenia coś niepokojącego to wróci Pani do dawki 10 mg rano. Powodzenia W. Łuczkowski.