Czy taka dawka leku jest odpowiednia?

Witam. Chciałabym zapytać o stosowanie leków z grupy SSRI. Lekarz psychiatra, w związku z pogorszeniem mojego stanu psychicznego, zalecił mi stopniowe zwiększanie dawki sertraliny oraz włączenie paroksetyny. Dawka końcowa ma wynosić: 200 mg sertraliny oraz 20 mg paroksetyny na dobę. Wydaje mi się to bardzo dużo i obawiam się zespołu serotoninowego. Czy słusznie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam! Dawka nie należy do tych "powalających". Zwiększając stopniowo, można zawsze się nieco wcześniej zatrzymać. Nie znam Pani wagi, zatem trudno się odnieść do dawki. Takie zestawienia lekowe i w takich dawkach są powszechnie stosowane. Powodzenia W. Łuczkowski.