Czy dawka 10mg izotetynoiny jest odpowiednia?

Witam, Mam zamiar zacząć leczenie izotetynoiną doustnie w dawkach 10mg/ dzień przy wadze 50 kg i trądziku występującym na twarzy. Czy nie jest to za mała dawka żeby pozbyć się trądziku na lata tak jak np. przy dawce 40 mg ?

Małe dawki wydłużają kurację, ale leczenie przebiega w jako-takim komforcie. Niestety, przy małych dawkach dość często są nawroty choroby. Duże dawki powodują liczne dolegliwości w trakcie, ale leczenie trwa krócej i jest znacznie większa gwarancja, że nie będzie nawrotów. 10 mg to moim zdaniem mała dawka.