Czy można zwiększyć dawkę leku Elicea?

Witam serdecznie :) Otóż dostałam propozycje leczenia Elicea tyle ze w kroplach. Mam brać przez 3 dni 1krople, przez 3 dni 2 krople, przez 3 dni 3 krople i tak dalej aż do 10. Kiedy mogę spodziewać się poprawy? Oraz czy przy dojściu do 10 nie będzie nagle nasilenia stanów lekowych? Bo to mimo wszystko szybkie zwiększanie dawki… jednocześnie mam przyjmować pregabalin 3x75mg. Leczę się na zaburzenia depresyjno lekowe i oczywiście nakręcam się na branie leków :( psychoterapia rozpoczęta Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Witam! Lek jest bardzo dobry, czyli skuteczny i bezpieczny. Zwiększanie dawki o jeden miligram co trzy dni nie jest zbytnią galopadą (to jest wolne podnoszenie dawki). Dziesięć miligramów Elicei na dobę też nie jest dawką wygórowaną. Elicea, jak większość leków z tej grupy, zaczyna działać po 2-4 tygodniach jej stosowania - trzeba wykazać odrobinę cierpliwości i czekać. Wszystko zależy od osobniczej wrażliwości osoby leczonej. Trwalsze efekty występują przy odpowiedniej kombinacji leczenia farmaceutykami i psychoterapii. Powodzenia W. Łuczkowski.