czy można uratować złamanego zęba?

Witam, mam pytanie do Lekarzy Stomatologow. Jesli moj zab byl w strasznym stanie (boje sie dentystow i nigdy nie bylem) i mial dziurke, byl troche wyzlobiony w sr, dzis mi pekl w zdloz, ale wystaje ponad dzioslo jego kawalek, czy taki zab jest do odtworzenia? Czytalem, ze jesli korzen wciaz jest to niby mozna uratowac, ale chcialbym sie upewnic.

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od stanu jego tkanek oraz przebiegu linii pęknięcia. Jeśli dochodzi ona do granicy z kością, to niestety może nie być możliwości jego odbudowy.
Należy jak najszybciej skonsultować się ze stomatologiem w sprawie jego odbudowy.