Czy można w ciąży łączyć Zinnat i Acard?

Dzień dobry. Jestem w 20 tygodniu ciąży i dziś lekarz mi przepisał antybiotyk zinnat 250 mg mam go brać przez 7 dni ale biorę też acard 150 czy mogę brać te leki razem ? Czy mam przestać zażywać acardu w czasie leczenia antybiotykiem ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nasza specjalistka z zakresu farmacji uważa, że między lekami Zinnat oraz Acard nie zachodzą interakcje.

Taką odpowiedź możemy znaleźć pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-laczyc-acard-i-zinnat.

Jeśli jednak zajrzymy do ulotki dołączonej do leku Zinnat znajdziemy tam informacje, które mówią, aby powiedzieć lekarzowi o wszelkich aktualnie przyjmowanych lekach oraz o lekach, które pacjent zamierza przyjmować w najbliższym czasie.

Przede wszystkim chodzi tu o leki, które zmniejszają ilość kwasu w żołądku, o probenecyd oraz tzw. antykoagulanty, czyli doustne leki przeciwzakrzepowe, a do takich należy właśnie lek Acard.

Proszę więc zwrócić się do lekarza z pytaniem, czy któryś z leków powinna Pani odstawić.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.