Czy można w połowie opakowania zmienić tabletki?

Mam taki problem. Zażywam od 4 miesięcy tabletki, które mi strasznie nie służą. Oprócz pogorszenia nastroju znacznie pogorszył mi się stan cery i osłabiło libido. Postanowiłam wrócić do poprzednich tabletek. Czy jest możliwość, aby przestać brać obecne tabletki i zamiast nich kontynuować nowe? Zaznaczam, że chciałabym jak najszybciej odstawić obecne tabletki.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Powinna Pani skończyć obecnie przyjmowane tabletki. W przypadku przechodzenia ze złożonego preparatu hormonalnego na inny złożony preparat są mozliwe dwa sposoby. Można zacząć je przyjmować od razu lub też zrobić  7-dniową przerwę.

Pozdrawiam