Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Jak mogę znów wrócić do tych, które brałam poprzednio?

Witam. Mam 20 lat i w tym roku zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Po dwóch zużytych opakowaniach wybrałam się do ginekologa, ponieważ nie za specjalnie (chociaż z czasem trochę lepiej) się po nich czułam oraz były one bardzo drogie. Lekarz przepisał mi inne tabletki, o których tak naprawdę niewiele mi powiedział. Ogólnie nie poświęcił mi za dużo czasu w tej sprawie. W domu przeczytałam, że nie są one wskazane dla osób z problemami z cerą (ja niestety je mam, chociaż moja cera bardzo ładnie wyglądała po pierwszych tabletkach). Zdążyłam już wziąć pierwsze 4 tabletki i zastanawiam się, czy mogę je odstawić i wrócić do pierwszych tabletek? Bardzo mi zależy na tym, aby mieć ładną cerę, ponieważ szykuje mi się wyjazd, ale z drugiej strony obawiam się, że to może źle wpłynąć na cały mechanizm mojego organizmu. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Przyjmowane przez Panią aktualnie tabletki antykoncepcyjne niekoniecznie muszą pogorszyć wygląd cery. Lekarz z pewnością zauważył jej wygląd podczas przepisywania nowego preparatu. Zmiany preparatu można dokonać po zakończeniu przyjmowania obecnego i zachowaniu przewidzianej w schemacie jego dawkowanie przerwy. Czyli w ten sposób, jak zmieniła Pani poprzedni preparat na aktualny.