Jakie tabletki antykoncepcyjne są najodpowiedniejsze dla kobiety z trądzikiem i zmianami żylakowymi na nogach?

Witam, mam 32 lata. W 2 miesiącu ciąży zaczęłam mieć problemy z cerą. Lekarze w Anglii (mieszkam w Anglii) stwierdził, że wszystko wróci do normy po urodzeniu. Niestety nie wróciło. Lekarz dermatolog polecił wyjęcie Implantu, który miałam wszczepiony 6 tygodni po porodzie i przepisał mi antybiotyk oraz po pół roku trądzik zniknął, ale za to pojawiły się na nogach kolejne pajączki. Na kolejnej wizycie poprosiłam o środek, który nie będzie powodował pękania naczynek krwionośnych i lekarz przepisał mi po którym trądzik wrócił, a po trzecim opakowaniu zaczęły mi strasznie wypadać włosy. W październiku zdecydowałam się na pierwszy zabieg skreloterapii kompresyjnej, ponieważ urodziłam się z popękanymi naczynkami krwionośnymi a po ciąży pojawiły się kolejne i bardziej rozległe. Wiem, że duże dawki hormonów źle wpływają na żyły i naczynia krwionośne. Chciałabym zapytać czy istnieje jakieś tabletki antykoncepcyjne, które leczą trądzik, ale nie zawierają aż tak dużo hormonów sprzyjającym powstawaniu żylaków? Co zrobić w takim przypadku? Jak się leczyć? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Żylaki nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do brania antykoncepcji hormonalnej. Jednak progestagen zawarty w tabletkach, który ma działanie antyandrogenne i polepsza przez to wygląd skóry, jednocześnie może zwiotczać naczynia w nogach i przyczyniać się do powstawania żylaków. Na pewno lepsze dla Pani będą nowoczesne tabletki, zawierające niskie dawki hormonów.

Na trądzik przepisuje się generalnie te tabletki antykoncepcyjne, w których progestagen przejawia silniejsze działanie antyandrogenne. Nie mogę tu reklamować konkretnych preparatów, jednak na stronach producentów może Pani znaleźć takie informacje. Powinien ich również udzielić lekarz ginekolog, który przepisuje konkretną formę antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!