Czy przyczyną popękanych naczynek na nogach może być używanie depilatora elektrycznego oraz zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

mam dość mocno popękane naczynka (fioletowe "placki") na nogach. czy oprócz skłonności genetycznych przyczyną może być też używanie depilatora elektrycznego od paru lat i zażywanie tabletek antykoncepcyjnych również od paru lat.

Witam
Jak najbardziej ma Pani rację. Zarówno wibracje depilatora, jak i hormonalna antykoncepcja mogą mieć wpływ na powstawanie poszerzonych naczyń na nogach, tzw. teleangiektazji.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Używanie depilatora raczej nie ma wpływu na stan naczyń krwionośnych, natomiast antykoncepcja hormonalna może mieć wpływ na ich kondycję.