Czy można w takiej sytuacji uprawiać seks bez zabezpieczenia?

Razem z moją narzeczoną uprawiamy seks bez zabezpieczenia. Do wytrysku zawsze dochodzi na zewnątrz. Moje pytanie brzmi. Czy po oddaniu moczu resztki spermy które znajdują się w cewce moczowej zostaną całkowicie usunięte i będzie można uprawiać seks bez zabezpieczenia bez zagrożenia że zajdzie w ciążę? Mężczyzna lat 46

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po wytrysku w cewce moczowej nie ma plemników, natomiast trudno ocenić czy oddanie moczu jest wystarczające, by zapobiec zajściu w ciążę. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-zostaja-usuniete-wraz-z-moczem.

Proszę pamiętać, że stosunek przerywany niezależnie od wszystkiego nie jest dobrą metodą antykoncepcyjną – statystyki wskazują na dużą zawodność tej wątpliwej metody antykoncepcyjnej. Dlatego też sugerowałabym, by pomyśleli Państwo o formie antykoncepcji dogodnej dla obojga partnerów. Być może przydatny będzie ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dobrze-dobrac-antykoncepcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.