Czy można wykonać badania poziomu prolaktyny po nocnej zmianie w pracy?

Witam mam pytanie. Muszę zrobić badania prolaktyna, progesteron i tarczycy. Podobno robi się je w 21 dniu cyklu. Czy mogę zrobić je po 12h pracy (nocce) czy wpłynie to na wynik? Czy mogę w 20 dniu? Ile godzin nie mogę jeść przed badaniem? Za odpowiedź dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

20 dniu można zależy jakiej długości są cykle? Po 8 godzin na czczo najlepiej po przespanej nocy