Czy można wykonać badanie poziomu prolaktyny w czasie zażywania leku Bromergon?

Dzień dobry.Czy można wykonac badanie poziomu prolaktyny w czasie zażywania leku Bromergon? Czy wynik nie bedzie zfalszowany ?

Dzień dobry,

Można, ale należy pamiętać, że Bromergon hamuje wytwarzanie i wydzielanie prolaktyny przez przedni płat przysadki, a więc oznaczenie poziomu prolaktyny będzie służyło ocenie skuteczności leczenia Bromergonem i powinno być interpretowane przez lekarza, który weźmie pod uwagę m.in. wyjściowe stężenie prolaktyny, czas leczenia oraz dawkę leku.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz