Czy można wyleczyć na stałe zapalenie błony śluzowej żołądka?

Witam . Wykryli u mnie przez badanie gastroskopowe zapalenie błony śluzowej żołądka . Dostałam takie leki jak Gelatum Aluminii Phosphorici i Controloc . Czy kiedyś te obiawy ustąpią czy to już jest schorzenie na całe życie czy ono powraca ? Można się tego pozbyc na zawsze ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Wykrycie przyczyny zapalenia żołądka, np. infekcja bakterią Helicobacter pylori pozwala na jej skuteczną eradykację (zdarzają się nawroty) i wyleczenie. Znalezienie innego czynnika przyczyniającego się do zapalenia (nadużywanie leków przeciwzapalnych) też warunkuje możliwość wyleczenia poprzez ich odstawienie. W przypadkach niejasnych wskazane jest leczenie przewlekłe z okresowymi kontrolami u gastroenterologa. Istnieje szansa, że zapalenie było wywołane ostrą sytuacją stresową, zdarza się jednak, że występuje przewlekle i wymaga stałego leczenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.