Czy można zastosować Nifuroksazyd w ciąży?

Witam. Jestem w 5 tyg. ciąży i od 2 tygodni walczymy w domu z biegunką. Dziecku i mężowi pomógł w końcu nifuroksazyd ale ja nie wzięłam ze względu na ciążę więc nadal męczę się z bólami brzucha i przelewaniem w jelitach. Wizytę u lekarza mam w przyszłym tygodniu więc proszę o informację, czy mogę teraz wziąć nifuroksazyd ?? Nie zaszkodzi dziecku ?? Proszę o informację

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Lek ten nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży ( w szczególności w pierwszym trymestrze). Konieczna jest zatem wizyta u lekarza rodzinnego, aby ustalić właściwe postępowanie lecznicze w Pani przypadku. Pozdrawiam