Czy można zwiększyć dawkę leku przy migrenach?

Mam zdiagnozowana migrene z aurą od 3 tygodni biorę lek Fluranizinum 1 tabletkę na noc. Ataki są nadal bardzo częste czy mogę zwiększyć dawkę i brać rano i wieczorem?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę nie zwiększać dawki leku samodzielnie. Takie postępowanie powinno przebiegać zawsze pod kontrolą lekarza, który zna Pani aktualną sytuację zdrowotną i wie, jaka dawka będzie odpowiednia.

Jeśli mimo stosowania leku samopoczucie nie poprawia się, to należy porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. Choć aby zapobiegać migrenie dorośli poniżej 65. roku życia mogą przyjmować dwie tabletki (10mg) na dobę, to zarówno dawkowanie, jak i czas leczenia powinien być indywidualnie dobrany do każdego pacjenta.

Ulotka dołączona do opakowania leku Flunarizinum WZF wyraźnie mówi, aby nie przekraczać zaleconej przez lekarza dawki leku.

Inne pytania o ten lek znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-miesiacu-mozna-odstawic-z-dnia-na-dzien-trn-lek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naczyniowe-bole-glowy-a-problemy-z-kregoslupem-i-zatokami-u-50-latka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.