Czy MRI głowy bez kontrastu jest w stanie wykryć zmiany w zatokach?
Dzień dobry, proszę o informację czy mri glowy 3t bez kontrastu bedzie w stanie wykryć zmiany w zatokach i innych tkankach miękkich twarzy? Robiłam to badanie z powodu boli i dretwienia glowy, jednak radiolog nie odniósł się do zatok ani innych narządów twarzy. Dziękuję.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam! Jeżeli radiolog nie opisuje zmian, to ich raczej nie ma. Należy rozważyć podłoże emocjonalne lub neurologiczne. Niektóre dolegliwości nie są spowodowane zmianami morfologicznymi. Wskazane badanie EEG i ew. konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego - nerwice często imitują choroby somatyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.