Co oznacza ten opis MR bez kontrastu u 32-latki?

Dzień dobry, Chciałabym prosić o interpretację wyniku MRI bez kontrastu: Badanie MR mózgowia wykonano w sekwencjach SE, FSE, GRE, flair, dwi, w obrazach T1, T2- zależnych, w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy ustawiony w osi, symetryczny, prawidłowej szerokości. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych. Wnioski: Mózgowie bez cech zmian ogniskowych. Moje pytanie brzmi, czy w związku z objawiami neurologicznymi, które u mnie występują (mrowienia, pulsowanie w ciele, mioklonie nocne, mroczki przed oczami, szum uszny) powinnam powtórzyć badanie z kontrastem? Radiolog miał możliwość podania kontrastu w trakcie badania, ale tego nie zrobił. Czy są takie zmiany, które mogą dawać objawy, a których rezonans bez kontrastu może nie uwidocznić?

Witam! Badanie RM głowy jest prawidłowe i nie ma wskazań do powtórki. Dolegliwości, jakie Pani przedstawiła, mogą mieć podłoże emocjonalne, co nie wiąże się ze zmianami strukturalnymi centralnego układu nerwowego. Szersze spojrzenie dałoby badanie EEG. Ewentualnie należy zastanowić się nad badaniem w Poradni Zdrowia Psychicznego pod kątem zaburzeń nerwicowych. Powodzenia W. Łuczkowski.