Co oznacza wynik MR głowy 40-latki?

Dzień dobry! Mam 40 lat i jestem kobietą. Otrzymałam nast wynik MR (bez kontrastu) - co oznaczają poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe? Czy to coś poważnego? Czy powinnam to diagnozować? "MR mózgu w sekwencjach TSE, FLAIR, SWI,DWI w obrazach T1- i T2-zależnych Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe Virchoff-Robin: zwłaszcza w jądrach podstawy po prawej oraz w płacie ciała modzelowatego. Pień mózgu prawidłowy.Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony. Przestrzenie płynowe przymózgowe wnormie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych"

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? jaka przyczyna badania? wskazana ocena przez neurologa łącznie z bezpośrednim badaniem neurologicznym.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.