Co dokładnie znaczy mój wynik MR bez kontrastu?
Wynik MR bez kontrastu W istocie białej płatów czołowych ogniska hiperintensywne w s. FLAIR położone podkorowo, nie można wykluczyć małej zmiany przy trzonie komory bocznej L - naczyniopochodne/demielizacyjne? Do ew. Kontroli w MRI wg protokołu SM

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam! Prawdopodobnie zmiany naczyniopochodne, ale wymaga to dalszej diagnostyki neurologicznej w kierunku SM. Konieczne EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego i potencjałów wywołanych. Sprawa powinna być wyjaśniona całościowo: objawy kliniczne i wyniki badań laboratoryjnych. Powodzenia. W. Łuczkowski.