Co oznaczają ogniska demielinizacji w mózgowiu?

Witam. Mam 43 lata. Chciałabym się spytać czy pojedyńcze drobne do 5 mm niecharakterystyczne ogniska demielinizacji w podkorowej istocie białej płatów skroniowych i czołowych oznaczają sm? Jednocześnie wyszły mi cechy uogóolnionego umiarkiwanego zaniku komorowo-pokomorowego. Czy może być to wynik świadczący o miażdżycy A zmiany w istocie białej zmianami naczyniopochodnymi? Mri miałam robione ponieważ jeden dzień miałam zawroty głowy. Dostałam na nie histigen i przeszły. Martwię czy to sm. Dziękuję.

Witam!
Sprawę należy do końca wyjaśnić w Oddziale Neurologicznym! To różnicowanie przyczyn tych drobnych zmian ma bardzo duże znaczenie! Konieczne Badanie potencjałów wywołanych, EEG, płynu mózgowo-rdzeniowego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.