Co oznacza wynik MR mózgowia 39-letniej osoby?
Dzień dobry. Bardzo proszę o interpretację opisu MR mózgowia. Dodam, że badanie wykonałam prywatnie z uwagi na bardzo częste bóle głowy, zaburzenia snu, jasny rozbłysk w oczach. Podkorowo w tylnej cz.płata czoł. prawego pojed.ognisko 4mm podwyższonego sygnału w T2 i Flair nie ogranicz. dyfuzji,bez wzmocnienia po CM.Kolejne ognisko przykomorowo po stronie p. wlk do 3 mm oraz przy rogu przednim prawej komory bocznej do 3 mm obraz zmiany niespecyf-zmiany naczyniopochodne?,zm.demielinizacyjne?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam!
Stwierdzono w istocie białej kilka drobnych ognisk do różnicowania: naczyniopochodne, czy demielinizacyjne. Naczyniopochodne nie są "groźne". Różnicowanie na Neurologii: potencjały wywołane, EEG, Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.