Czybten wynik MR wskazuje na SM?
Witam Proszę o interpretację wyników MR z kontrastem Kobieta 40 lat W warstwach nadkomorowych oraz górnokomorowych w istocie białej obu półkul obwodowo, podkorowo, a także na poziomie warstw środkowokomorowyh , lecz tu wyłącznie w płacie czołowym lewym widoczne rozproszone, pojedyncze ogniska hiperintensywne śred. 2-4 mm nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu o charakterze prawdopodobnie niespecyficznych zmian naczyniopodobnych. orócz tego utrzymujące się dwojenie z powodu silnego zeza spowodowanego okiem niedowidzącym. Brak innych objawów. Czy taki wynik można interpretować jako SM czy jakieś schorzenie o charakterze naczynipochodnym ? Pozdrawiam

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Witam! Opisujący to badanie lekarz wyraźnie sugeruje niespecyficzne zmiany naczyniopochodne. RM jest jednym z badań używanym do zdiagnozowania SM. W oddziale neurologicznym (należy) można poszerzyć diagnostykę w tym kierunku: EEG, potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego i ew. inne. Powodzenia W. Łuczkowski.