Co oznacza opis MR głowy u 37-latki?

Witam. Miałam robione badanie MR glowy wynik jest. W istocie białej obu półkul mózgu na granicy korowo_podkorowej, głównie płatów czołowych stwierdza się liczne ogniska hiperintensywne w obrazach t2 zależnych i t2 dark fluid wielkości do 4mm. Charakter i lokalizacja ognisk przemawiają za zmianami naczyniopochodnymi i niedokrwiennymi. To jest moje drugie badanie mr w pierwszym wyszło prawdopodobnie sm. Boję się mam dopiero 37 lat.

Witam! Opisujący badanie radiolog sugeruje zmiany pochodzenia naczyniowego i to jest ten lepszy wariant. Ważne jest porównanie obu badań. Właściwą diagnostykę różnicową przeprowadza się na oddziale neurologicznym: wzrokowe potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Powodzenia W. Łuczkowski.