Czy mrowienie pleców jest powiązane z sercem?

 Mój 14-to letni syn urodził się z wadą serca. W wieku 8 miesięcy miał operacje na otwartym sercu, co roku chodzi na kontrole. Od kilku dni narzeka na morwinie w plecach, zwłaszcza po WF-ie. Czy to coś poważnego? Czy powinnam iść z nim do lekarza? Proszę o odpowiedź, bo zaczynam się martwic. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety Pani opis zawiera za mało informacji, by móc określić co jest przyczyną dolegliwości Pani syna. Niemniej jednak, wszelkie tego typu objawy powinny być skonsultowane z pediatrą.
Mrowienie w plecach może być objawem chorób układu krążeniowo-naczyniowego, ale także i innych. Występuje mi.in u nastolatków chorych na nerwicę, u dzieci ze skoliozą.
Ze względu na mnogość możliwości sugerowałabym umówić wizytę u pediatry, który zbada syna i uszczegółowi wywiad. Dopiero na tej podstawie będzie można ocenić przyczynę dolegliwości syna.
Pozdrawiam.