Mrowienie w klatce piersiowej - czy to zawał?

 Zawsze kiedy sobie wypije alkohol nigdy nie mogę spać. Cały się trzęsę, jakieś mrowienie w klatce piersiowej. Nie wiem co to jest i ciężkie oddechy. Jacek.

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety Pana opis zawiera za mało informacji, by móc stwierdzić co Panu dolega. Jeżeli jednak dolegliwości pojawiają się systematycznie, to zawał możemy wykluczyć. Prawdopodobna jest jednak choroba niedokrwienna serca, którą można zdiagnozować jedynie na podstawie badań.
Sugerowałabym zatem umówić się z lekarzem rodzinnym, który będzie mógł uszczegółowić wywiad, zbadać ciśnienie krwi, być może wykonać EKG.
Pozdrawiam.