Czy muszę dostać skierowanie do chirurga?

Witam, byłem na SOR z bólem podbrzusza (bałem się że przepuklina), lekarz stwierdził mnie zbadał i że nie ma podstaw do USG, przepisał Cipronex bo wskazywało na zapalenie bakteryjne, dużo pomogło ale nie całkiem, poszedłem po 2 tyg do urologa on stwierdził że to początek przepukliny pachwinowej skośnej, skierowanie na USG i potem do chirurga, na USG wyszło że nie mam nic, kanał czysty, jądra i wszystko inne gra, badanie na leżąco bardzo dokładnie, na prośbę lekarza nabierałem powietrza żeby uwidocznić tłocznie, nie wypisał skierowania do chirurga bo nie widział potrzeby. Odczuwam ciągnięcie w przywodzicielach i okolicach moszny. Specjalista od chorób wewnetrznych który robił usg mówił że to może być od siłowni, ból powoli znika czy powinienem się gdzieś jeszcze udać?

Proponuję zgłosić się na usg mięśni i więzadeł w tej okolicy- może ono ujawnić stany zapalne/naderwania które mogą dawać takie dolegliwości. Sugerowałabym jednak odbyć wizytę chirurgiczną lub ortopedyczną, w razie potrzeby każdy z ww. specjalistów przekieruje Pana.