Czy muszę pilnie udać się do urologa?

Dzień dobry, jestem 11 dni po drugim cesarskim cięciu (pierwsze cc prawie 3 lata temu). W trakcie operacji doszło do uszkodzenia pęcherza, który został zaopatrzony śródoperacyjnie. Zostałam zacewnikowana na 2 tygodnie. Według ginekologów nie ma konieczności konsultacji urologicznej. Wczoraj wieczorem mocz w worku był zabarwiony krwią. Byl to jednorazowy incydent. Czy w związku z tym warto umówić się na konsultacje urologiczna i ewentualnie wykonanać jakieś badania? Czy umawiać się na wizytę po wyciągnięciu cewnika Czy jeszcze w trakcie cewnikowania?
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Na pewno tzw II opinia nie zaszkodzi.

Jednak 2 tygodnie to jest na tyle wcześnie, że rana jeszcze w pełni się nie zagoiła. Jeżeli cewnik został dopiero usunięty lub jeszcze jest w cewce to sam może być źródłem niewielkiego podkrwawiania. Sprawa się sama wyjaśni za kilka dni. Prawdopodobnie to podbarwianie samo ustąpi.

Zyczę dobrego roku. Robert Kulik lekarz androlog i ginekolog http://wazektomia.warszawa.pl