Czy muszę przed badaniem poinformować lekarza o rozpoczęciu współżycia?

Dzień dobry. Moje pytanie skierowane jest do ginekologa. Czy lekarz, podczas badania, może w jakiś sposób dowiedzieć się, że nie jestem dziewicą ? I czy, jeżeli podczas badania to muszę poinformować lekarza przed, że już współżyłam ? Pozdrawiam

po rozpoczęciu współżycia zwykle nie ma już błony dziewiczej. Należy o tym poinformować lekarza przed badaniem, gdyż dziewice nie są badane tak jak kobiety, które współżyły