Czy muszę w ciąży usunąć kamień nazębny?

Dzień dobry, dzisiaj rozpoczęłam 34 tydzień ciąży (33 0) - chciałam odłożyć usunięcie kamienia nazębnego na po porodzie, ale mam go całkiem sporo. Czytam w internecie, że skaling ultradźwiękowy jest bezpieczny w ciąży, ale z drugiej strony pojawiają się zdania, że najlepiej w drugim, albo w pierwszej połowie trzeciego trymestru. Czyli teraz byłby ostatni dzwonek, że tak powiem. Czy jest to zabieg bezpieczny?
KOBIETA, 30 LAT 7 dni temu

Skaling jest bezpieczny w ciąży. Niebezpieczny jest natomiast stan zapalny dziąseł i bakterie zgromadzone pod kamieniem. Proszę spokojnie udać się na czyszczenie, ważne aby było wykonane przez higienistkę pracującą w powiększeniu (lupy lub mikroskop). Zapewni to większa precyzję pracy.