Czy nadal oczyszczać ranę dłoni w taki sposób?

Witam, 5 dni temu miałem wypadek. Posiadam dwie większe rany, jedna na ramieniu, a druga na dłoni. Chodzi o to, że rana na dłoni nie chce się wygoić, zamiast wytworzyć się strup, wydziela się ropa, która zasycha. Staram się ją oczyszczać jałową igłą, ale proces powtarza się. Drugi problem to rana na ramieniu, która nakryła się zaschniętą ropą i krwią, po nakłuciu widać trochę wydzielającej się ropy. Chciałbym się dowiedzieć, czy nadal oczyszczać ranę dłoni igłą i preparatem z antybiotykirm? Oraz czy coś zrobić z zaschniętą ropą i krwią na ramieniu? Zastanawiałem się nad rozmiękczeniem pod bieżącą wodą i usunięciem. Z góry dziękuję za pomoc

Dobry wieczór, proszę udać się do lekarza celem oceny gojenia rany oraz ewentualnego zapalenia tkanek miekkich. Być może konieczne będzie włączenie antybiotyku, jak również oczyszczenie rany.