Czy nadciśnienie może być spowodowane nerwicą?

nadcisnienie trudne do opanowania,rzadko duze spadki cisnienia .180/115,65/40. tetno 50/70 do120/140 czy to moze byc spowodowane nerwica. ?

Witam,
w pierwszej kolejnosci zalecana jest konsultacja inyernistyczna lub kardiologiczna, szczegółowe badania. Jeśli będą wykluczone choroby somatyczne, konieczna będzie wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam