Czy nadciśnienie może postępować?

Witam, mam 21 lat i od jakiegoś roku leczę się na nadciśnienie. Leki jakie zażywam to Emconcor 2.5mg codziennie rano i mam parę pytań odnośnie tego leku a w sumie też całego leczenia. Rok temu udałem się do lekarza z powodu "bóli w klatce piersiowej" po przebadaniu okazało się, że były to nerwobóle parę dni miałem podwyższone ciśnienie z rzędu 150/100, poinformowałem o tym doktora, jak i o tym, że w mojej rodzinie nadciśnienie to norma, każdy je ma. Lekarz jednorazowo zmierzył mi ciśnienie po czym przypisał w/w tabletki i kazał brał w/w dawkę raz dziennie. Także od tamtej pory bez zastanowienia brałem leki kontrolując co jakiś czas ciśnienie. Najpierw było wszystko w porządku ciśnienie po tabletkach było około 116/75 i się na takim zadowalającym poziomie utrzymywało, lecz teraz ciśnienie skoczyło mi na poziom 136/86 (nierzadko więcej) i się zastanawiam czym może być to spowodowane, czy takie "rozwijanie się" nadciśnienia jest normalne? Czy mam brać tabletkę też jeśli po obudzeniu się mam bardzo niskie ciśnienie? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nadciśnienie może postepować, ale nie jest to typowe w tak młodym wielu. Wskazane badania w kierunku wykrycia przyczyn nadciśnienia, np. badanie tętnic nerkowych itp. Proponuję regularne pomiary ciśnienia o różnych porach dnia, zapisywanie wyników, proszę zgłosić się z tym do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.
Leki trzeba przyjmowac regularnie.