Czy nagłe szybkie niemiarowe bicie serca jest groźne dla życia?

Dobry wieczór! Chciałbym się spytać czy nagłe szybkie niemiarowe bicie serca(z tego co wyczytałem to migotanie przedsionków) podczas stresu, schylania się i podczas sportu, które utrzymuje się zazwyczaj przez okolo 1-3 minut jest groźne dla życia. Dodam, że rok temu miałem rezonans magnetyczny serca który nic nie wykrył i choruję na tężyczkę.

Lek. Wojciech Zygmunt

Migotanie przedsionków może stanowić zagrożenie dla życia. W szczególności, jeżeli choroba zacznie u pana postępować i napady migotania będą trwały dłużej - istnieje ryzyko powstania skrzepliny w przedsionku, która odrywając się i płynąc wraz z prądem krwi może spowodować nawet udar mózgu. Polecam dalszą diagnostykę, leczenie i kontrolę kardiologiczną.