Czy należy stosować masaż limfatyczny ręczny po zabiegu mastektomii?

Witam - chcę zapytać o masaż limfatyczny ręczny - zabieg mastektomii miałam w czerwcu. Nie wiem czy ręczny masaż wpomaga czy zbędnie pobudza limfę - rękę miałam częściowo zablokowaną a po masażu ruszam nią coraz lepiej. Proszę mnie doinformować czy korzystać z ręcznych masaży czy raczej je ograniczać ? Grażyna Jasińska

Nie znam szczegółów operacji - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proponuję zgłosić się do lek.prowadzacego w celu ew. dalszych masaży!!! zż