Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nasienie mogło wycieknąć z prezerwatywy?

Mam dość spory problem. Uprawiałam seks z chłopakiem w dzień swojej owulacj wg kalendarzyka, oczywiście zabezpieczaliśmy się z prezerwatywa. Doszedł we mnie, całe nasienie było w prezerwatywie, prezerwatywa była cała, bo później sprawdzaliśmy. 1. Czy nasienie mogło wycieknąć z prezerwatywy i znaleźć się we mnie jakimś cudem??? Było to 22 grudnia, odchodzę od zmysłów, bardzo się stresuje ze mogę być w ciąży ...
KOBIETA, 18 LAT 4 miesiące temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

jeżeli prezerwatywa nie pękła, została prawidłowo założona oraz zdjęta bezpośrednio po ejakulacji, to ryzyko zapłodnienia można wykluczyć. Prawidłowo zastosowana prezerwatywa daje zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą rzędu 90-98%.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wady-i-zalety-prezerwatywy.

Jeżeli natomiast obawia się Pani ciąży mimo braku wydostania się ejakulatu przez uszkodzoną czy źle założoną prezerwatywę, to nie ma powodu do obaw: wielkość cząsteczki plemnika jest o wiele większa niż wielkość cząsteczki wody. Zatem plemniki nie mogą przeniknąć przez lateks i w ten sposób doprowadzić do zapłodnienia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy