Czy nie ma przeciwwskazań do brania leku na potencję o nazwie Levitra?

Witam,mam 40 lat i biore leki na nadcisnienie Tretensif SR oraz Nedal,samopoczucie mam po nich dobre lecz niestety wystapily problemy z uzyskaniem pełnego wzwodu członka.Chcialbym sie dowiedziec czy nie ma przeciwskazan do brania leku na potencje o nazwie Levitra

Dzień dobry. Levitra jest lekiem dostępnym na Rp., a więc jest zalecana przez lekarza konkretnemu Pacjentowi.
Generalnie Levitra (wardenafil) obniża, zazwyczaj nieznacznie, ciśnienie krwi i jest stosowana u Pacjentów zażywających Tertensif SR i nebiwolol (Nedal).
Osobiście zalecam, żeby nie brać jednocześnie tych leków z Levitrą, tylko z kilkugodzinna przerwą.
Po zażyciu Levitry zdarza się zaczerwienienie i ocieplenie twarzy, co bywa interpretowane przez Pacjentów jako wzrost ciśnienia tętniczego. Jest to jednak tylko wrażenie związane z rozszerzeniem naczyń skóry policzków.
Przeciwskazane są w czasie zażywania Levitry leki kardiologiczne z grupy nitratów (nitrogliceryna i podobne) oraz preparat molsidomina, który nie jest zaliczany systemowo do nitratów, ale jest także tzw. donorem tlenku azotu - i wchodzi w niekorzystne interakcje z lekami typu Levitry.
Należy także unikać grejpfrutów!. Warto wiedzieć, że popularne ostatnio w Polsce "Pomelo" też jest zaliczane do grejpfrutów.
Nadmieniam, że w pobliskim Toruniu przyjmuje Dr Frączek.
Pozdrawiam. JW, Poznań. 2/18 blog seksuologia.com