Czy nieregularne miesiączki wpływają na płodność?

Witam! Staramy się o dziecko już 9 lat. Ja mam nieregularne miesiączki i brałam leki na uregulowanie, ale nic nie pomogło. Lekarka po badaniach powiedziała, że fizycznie jestem zdrowa. Mój partner także robił badania nasienia i wyniki były bardzo dobre. Co jest nie tak? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Być może warto skonsultować się jeszcze z jakimś innym specjalistą od leczenia niepłodności...  Czy na pewno byli Państwo dokładnie przebadani? Czy znaleziono przyczynę nieregularnych miesiączek? Schorzenia, wywołujące nieregularne krwawienia miesiączkowe, mogą być także przyczyną niepłodności.

Jeśli wykonali Państwo szereg badań i wyniki nie odbiegały od normy, to może być też tak, że przyczyną niepowodzeń w zajściu w ciążę są czyniki psychologiczne... Wbrew pozorom ich rola może być kolosalna! Być może warto udać się na wizytę u psychologa?

Pozdrawiam!