Czy niewielkie przekroczenie normy BAS i EOS świadczy o chorobie?
Witam.Ze względu na problemy jelitowe (podejrzenie IBS) miałem wykonywaną morfologię z rozmazem.Wszystkie wyniki są w normie.Z wyjątkiem dwóch, które odbiegają od normy: BAS 0,02 (norma 0-0,1) oraz EOS 0,07 (norma 0-0,04).Czy tak niewielkie przekroczenie normy świadczy o chorobie?Miałem też wykonywane USG jamy brzusznej, które nic nie wykazało. Czeka mnie jeszcze kolonoskopia. Laborantka wydające mi wyniki powiedziała, że wszystko jest OK. Niepokoją mnie jednak te dwa małe przekroczenia norm.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Aby móc określić prawidłowość wyników konieczne jest łączne przeprowadzenie bezpośredniego badania a także analiza powyższych badań. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.