Czy niewydolność wpustu zawsze oznacza refluks?

Czy niewydolność wpustu zawsze oznacza refluks? Znam osobę która ma niewydolność wpustu lecz nie ma objawów choroby refluksowej. Czy to się da jakoś naprawić z jakich przyczyn wpustu się nie domyka?

Niewydolnośc wpustu nie jest określeniem precyzyjnym.
W przypadku wątpliwości czy cierpi Pani na chorobę refluksową przełyku można wykonać badanie 24 godzinną pH metrię, które to rozstrzygnie.