Refluks żołądkowo-przełykowy i duszności

Mam takie pytanie czy refluks zoładka-przelykowy moze dawac objawy dusznosci dodam ze dosc konkretnejborykam sie z takim problemem ponad rok dusznosci i bole w okolivy mostka sa straszne zwlaszcza po posilku,dokuczaja tak ze najmniejszy nawet wysilek po zjedzeniu jest udreka,ale generalnie dusznosci sa caly dzien z ty ze po jedzeniu wyglada to tak jakbymbyl niewydolny sercowo,dodam jestem przebadany kardiologicznie echo,proba ok,prosze o fachowa odp czy refluks daje takie objawy??

Choroba refluksowa przełyku może powodować tak zwane objawy pozaprzełykowe, wśród nich jest ból klatki piersiowej, uczucie duszności i astma.
Warto jednak sprawdzić czy rzeczywiście cierpi Pan na tą chorobę. Obiektywną metoda jest pomiar 24 godzinnej impendacji przełyku lub pH.