Czy niższa waga dziecka w 36 tygodniu to powód do zmartwień?

Mam pytanie co do wzrostu dziecka. Otóż jestem w 36 tyg ciąży. Na ostatniej wizycie ginekolog stwierdził,że w porównaniu do tego jak dziedziuś przybierał na wadze we wcześniejszym czasie teraz przybrał za mało. I że jeśli nic się nie zmieni za tydzien to trzeba będzie skierować do szpitala i być może wywołać poród wcześniej. Nasz dzidzius zawsze troszke mniej ważył niż normy wskazywały ale teraz to już dwa tygodnie, bo komputer określił jego wiek na 34 tyg a nie 36. Czy powinniśmy się martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to dość niepokojące i na pewno wymaga obserwacji, w razie zagrożenia zostanie Pani skierowana do szpitala, ciąża jest na szczęście już dość zaawansowana.
Pozdrawiam