Czy NuvaRing może prowadzić do zakrzepicy?

Witam. Mam 21 lat. Wczoraj zauważyłam zgrubienie i zasinienie żyły na udzie na długości ok 10cm. Przy dotyku czuję ból i stwardnienie towarzyszące zwykłemu siniakowi. Jednak od 5 dni po raz pierwszy stosuję krążki Nuvaring i zaczęłam zasanawiać się czy to nie zakrzepica. Czy to możliwe, aby powstała zakrzepica po 5 dniach stosowania krążka? Jak rozróżnić to od zwykłego siniaka? Jakie badania zrobić? Bardzo prosze o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego lub u lekarza pierwszego kontaktu po badaniu bedzie można coś więcej powiedzieć