Siniak i zgrubiałe żyły a podejrzenie zakrzepicy

Witam, Dwa tygodnie temu pojawił się na moim udzie siniak, nie wiem skąd, a tydzień temu zauważyłam na nim zgrubiałą, twardą żyłę. Noga mnie nie boli, a miejsce to nie jest nadwrażliwe na dotyk i wydaje mi się, że nie jest też ocieplone. Dodatkowo - zażywam antykoncepcje. Papierosy palę, ale nie dużo. Czy to może być zakrzepica? A jeśli nie to co?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.